Dil Seçimi
Sosyal Medya

Sepetiniz

Sepetiniz boş!

Hesabım

Prof. Dr. Mehmet Tuğrul Cabıoğlu

1983 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olan Prof. Dr. Mehmet Tuğrul Cabıoğlu, Akupunktur Eğitimini 1990 ila 1991 yılları arasında China Academy of Traditional Chinese Medicine Akademisi’nde almıştır. Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim dalında doktora programına 1999 yılında başladı ve ‘Obezlerde akupunktur stimulasyonu ile ortaya çıkan ağırlık kaybı’ konulu doktorasını 2002 yılında bitirdi.

 

Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi ‘ne Anabilim dalından 2007 yılında, öğretim görevlisi olarak katıldı. Yine 2007 yılında, üniversitede Anesteziyoloji bölümüne bağlı, Akupunktur Tedavi Ünitesini kurdu. Başkent Üniversitesi bünyesinde 2010 yılında Yrd. doçentlik, 2011 yılında doçentlik ve 2017 yılında profesörlük unvanını aldı. Yine aynı üniversitede 2015 yılında Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Merkezi’ni kurdu.

 

2000 yılından başlayarak birçok kez ‘Sağlık Bakanlığı Akupunktur Bilim Kurulu’ üyeliğine seçilmiştir. 2017 yılında ‘Sağlık Bakanlığı Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Bilim Kurulu’ üyeliğine seçilen Prof. Dr. Mehmet Tuğrul Cabıoğlu buradaki görevine halen devam etmektedir. Bunun yanında Ankara Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp Derneği 2. Başkanı ve World Federation of Acupuncture Moxibustion Societies yönetim kurulu üyesi olarak görevlerini sürdürmektedir.  İlaveten akupunktur ve tamamlayıcı tıp konularında kongre ve sempozyum düzenleme heyetlerinde yer aldı. İyi derecede İngilizce bilen Cabıoğlu’nun Akupunktur konulu toplam 46 yayını vardır ve bunların 20 tanesi SCI’lıdır.

  • paylaş
Eğitimler