Dil Seçimi
Sosyal Medya

Sepetiniz

Sepetiniz boş!

Hesabım

Ecz. Sebati Bilgiç

Sebati Bilgiç 1961 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara'da tamamlamasının ardından Gazı Eğitim Enstitüsünde 2 yıl resim eğitimi almıştır. Ardından Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'ne geçiş yapmış ve mezun olmuştur. 1985 yılında serbest eczacılığa başlamış ve halen İzmir ,Karşıyaka'da devam etmektedir. Bütüncül Tıp üzerine çeşitli kurs ve sertifika eğitimlerine katılmış, araştırmalar yapmış, derlemeler yazmış ve eğitimler vermiştir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.                                     

 

İYOT’UN RUHU

İyot periyodik cetvelde 5. Satır ve 17. Sütunda bulunana bir anyondur.

Bulunduğu satır aslında yaratıcılık, performans, iş çıkarabilme ve bunları gösterebilme yeteneğine sahip olan insanların bulunduğu sıradır. Yeniliklere açık, yaratıcı, kabiliyetli ve hep beğenilmek isteyen bir insanı bize hatırlatır.

Her türlü bilgiye uyum sağlayan, araştıran, bulan, düşünen, tasarlayan, planlayan ve çözüme kavuşturan bir satırdır.

  1. sütuna gelince, yeni durumlarda ve tehlike bir durum karşısında ÇARESİZ BİR İNSANI gözler önüne serer. Aldatılmış veya dolandırılmış hissi ile sanki sırtından bıçaklanmış bir insanın ruh hali vardır. Bu sütün FLOR, KLOR, BROM ve İYOTUN sütunudur. Bu sütundaki ana duygu ise ‘’ hayal kırıklığına uğratılma ve ihanete uğradığı hissidir.

Bu yüzden artık İYOT, hiç kimseye güvenmeyen , yaratıcılık kabiliyetini zamanla kaybetmeye başlamış, iş yapabilme ve iş yapabilmesini gösterebilme özelliğini de yitirmek üzere olan bir insana benzer.

İyotta hep bir saldırıya uğramış duygusu vardır. Bununla başa çıkabilmek için hep destekleyici ya da etrafındakilere yardımcı olma hissi vardır. Eğer bu durumlar başarısızlıkla sonuçlanırsa ‘’ bütün ilişkileri ‘’ koparır.

Sonuç olarak, şehirden dışarı atılmış, mirastan mahrum bırakılmış bir çocuğun hislerini yaşamaya başlar. Eskiden sahip olduğu her şeye artık uzaktan bakan bir kişi görünümündedir.

Bu durum yetişkinlerde saldırganlık ve şizofreni olarak karşımıza çıkarken, çocuklar da ise okulda zorbalık yapan, uyuşturucuya meyilli ve hatta madde bağımlısı olarak karşımıza çıkabilir.

 

 

  • paylaş
Eğitimler