Dil Seçimi
Sosyal Medya

Sepetiniz

Sepetiniz boş!

Hesabım

Dr. Asuman Kaplan Algın

Antalya’da tamamladı. Tip egitimine Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinde devam ederken bir yıl ara vererek İngiltere'de dil eğitimini almasının ardından 1993 yılında mezun oldu.
1996'da Nanjing ve 1997'de Pekin Üniversitelerinde teorik ve pratik Geleneksel Çin Tıbbı ve Akupunktur eğitimlerini tamamladı. 2004 yılından beri Cerrahpaşa, Yeditepe, Atatürk, Meram, Adnan Menderes, Yıldırım Beyazıt ve Sağlık Bilimleri üniversiteleri akupunktur, kupa hacamat ve fitoterapi eğitimlerinde eğitmen olarak görev almaktadır.
2008 yılında akupunktur uzmanı Amerikalı Dr. Martha Lucas'ın yanında MeiZen kozmetik akupunktur, nabız teşhisi, infertilite ve QiGong eğitimlerini alarak bunları Türkiye'ye taşıyan, uygulayan ve Türkiye'de sertifikalı eğitimlerini düzenleyen ilk doktordur ve aynı zamanda Dr. Lucas'ın Avrupa koordinatörüdür.
Akupunkturun yanısıra kupa hacamat, nöralterapi, mezoterapi, fitoterapi, proloterapi, hirudoterapi, hipnoz, apiterapi, nöroproloterapi, posturoloji, ozon, CGF, PNI, fonksiyonel tıp ve GAPS tedavilerini uygulamaktadır.
GAPS Practitioner Sertifika eğitiminin ilk katılımcılarındandır. 2015 yılından beri aktif GAPS Danışmanı olup aynı zamanda Sertifikalı GAPS Danışmanlarının temsilcisi ve GAPS Danışmanları Bilgi Paylaşım toplantılarının koordinatörüdür. 2018 yılında kurulmuş olan GAPS Derneğinin başkanıdır.
Ege Üniversitesi Tıbbı Biyokimya Ana Bilim Dalı'nda Tıbbi Biyokimya doktorası yapan KAPLAN ALGIN, merkezi ABD’de olan Walsh Research Institute Türkiye temsilcisidir. İntegratif Tıp Enstitüsü’nün kurucusu ve başkanıdır.
Evli ve iki erkek çocuk annesidir. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Aynı zamanda lisanslı dalgıç, profesyonel sualtı fotoğrafçısı ve tenis oyuncusudur.

  • paylaş
Eğitimler